Nejčastější dotazy

1. Co je to Solná jeskyně?

Solná jeskyně Salnika je originální a účinná metoda využití kombinace solí z Mrtvého moře, Himalájských solných krystalů, jodo-bromové soli z Polska a selankových vodopádů z nichž se odpařují rozpuštěné vzácné soli. Tato kombinace má výrazné blahodárné preventivní a regenerační účinky.V solné mikroklimatické inhalační jeskyni panuje unikátní klima, vaznačující se svou vysokou bakteriologickou čistotou, záporně ionizovaným vzduchem, vlhkostí 65-75% a teplotou 20-23 stupňů Celsia.

2. Musím se do solné jeskyně objednávat?

Ano, je vždy vyžadováno to na tel. 776844775. Objednání je nutné pro upřesnění požadavků a idividuálního termínu. Je důležité i pro specifikaci požadavků, např. pobyt uzavřené skupiny (rodina,přátelé ap.), pronájem celé jeskyně, nebo požadujete pobyt bez přítomnosti dětí.

3. Jak mám přijít do solné jeskyně oblečen?

Doporučujeme volné, pohodlné oblečení. Teplota v solné jeskyni je 21 – 23°C. Každý klient navíc obdrží přikrývku a na obuv jednorázové návleky, nebo je možné si s sebou donést čisté ponožky. Děti chodí v ponožkách (na podlaze je 15 – 20 cm sypké soli a podlaha je vyhřívaná).

4. Průběh procedury a jak dlouho trvá?

Pobyt v solné jeskyni začíná vždy v celou hodinu a trvá 45 minut. Na proceduru se dostavte 5 - 10 minut předem. Po zahájení není možné dovnitř nikoho pustit. V solné jeskyni ležíte na pohodlných polohovacích lehátkách při zvuku relaxační hudby. Na konec budete upozorněni rozsvícením světel a obsluhou.

5. Jak často mám solnou jeskyni navštěvovat?

V případě zdravotních problémů doporučujeme absolvovat 10 – 15 návštěv v co nejkratší době (do 1 měsíce), tj. 3 - 4 návštěvy v prvním týdnu a dále 2 – 3 návštěvy v dalších týdnech. Později jsou vhodné 2 návštěvy za týden.

6. Jaké jsou slevové permanentky?

K dispozici máme několik druhů slevových permanentek – viz. Ceník. Permanentky si můžete zakoupit na recepci solné jeskyně. Nabízíme také dárkové poukazy.

7. Je pobyt v solné jeskyni omezen věkem? Je vhodný pro děti?

Pobyt v solné jeskyni není věkem omezen a je vhodný i pro děti. Do 12let je vstup povolen v doprovodu dospělé osoby. Děti zde mají k dispozici hračky (kyblíčky,lopatky…), na podlaze je 15 – 20 cm sypké vyhřívané soli. K sezení zde mají podložky (pěnové puzzle).

8. Kdy konzultovat návštěvu s lékařem?

Doporučujeme návštěvu solné jeskyně konzultovat s ošetřujícím lékařem v případě osob trpících klaustrofobií, zvýšenou činností štítné žlázy nebo onkologickým onemocněním.

9. Hradí pobyt v solné jeskyni pojišťovna?

Ano, některé zdravotní pojišťovny přispívají na pobyty svých pojištěnců. Na aktuální situaci se informujte u své zdravotní pojišťovny.

10. Jaké zákazy a omezení platí v solné jeskyni?

V solné jeskyni je zakázáno:
Konzumovat jakékoliv potraviny a nápoje   
Dotýkat se solných prvků a vynášet sůl z jeskyně   
Fotografovat a pořizovat filmové záznamy   
Vstupovat s mobilním telefonem   
Používat před vstupem parfémy a intenzivní tělové deodoranty

Vstup je zakázán:   
Osobám s infekčním onemocněním nebo akutním TBC   
Osobám s akutním onemocněním spojeným se zvýšenou teplotou nebo s příznaky virového onemocnění   
Osobám pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek