O solné jeskyni

Solná jeskyně Salnika je originální a účinná metoda využití kombinace solí z Mrtvého moře, Himalájských solných krystalů, jodo-bromové soli z Polska a solankových vodopádů z nichž se odpařují rozpuštěné vzácné soli. Tato kombinace má výrazné blahodárné preventivní a regenerační účinky.

V solné mikroklimatické inhalační jeskyni panuje unikátní klima, vaznačující se svou vysokou bakteriologickou čistotou, záporně ionizovaným vzduchem, vlhkostí 65-75% a teplotou 20-23 stupňů Celsia.

Kromě pro člověka velmi důležité záporné ionizace je vzduch „přesycený“ sloučeninami jódu, vápníku, hořčíku, sodíku, brómu, selenu a dalšími, které jsou nevyhnutelnými složkami pro správnou činnost lidského organismu. Tyto vlastnosti jeskyně příznivě působí na náladu, energii, obranyschopnost a zdraví a to na lidi jak dospělé tak i na ty nejmenší. Procedura probíhá na velmi pohodlném relaxačním lehátku Lafuma při klidné působivé hudbě.Nenapodobitelné klima umocňují solankové vodopády a osvětlení jeskyně.

Vlhký ionizovaný vzduch bohatý na minerály a stopové prvky má prokazatelně prospěšné účinky na mnoho zdravotních potíží, jako jsou:

Chronické katary nosu i krku ( rýmy, kašle, dutiny, průdušky, záněty dýchacích cest, nachlazení)

Astma, zápaly plic, respirační alergie

Srdečně-cévní problémy a onemocnění (vysoký krevní tlak, poinfarktové stavy)

Kožní onemocnění (lupénky, ekzémy, alergie)

Nervový systém ( stres, deprese, přepracovanost, stavy vyčerpání, nespavost)

Snížená funkce štítné žlázy

Onemocnění a poruchy zažívacího traktu a trávení (vředové choroby, gastritida, záněty střev)

Revmatické potíže

Dýchací potíže kuřáků